OHAL bir can daha aldı: Mide kanseri olan esnaf vefat etti - TRHABER.GA

TR Haber | Tüm Haberler | @TRHaber1 | @TR_Hbr

7 Mayıs 2018 Pazartesi

OHAL bir can daha aldı: Mide kanseri olan esnaf vefat etti

İzmir Şakran Cezaevi'nde 1 yılı aşkın süredir tutuklu olan esnaf Ali Hocaoğlu, mide kanseri olduğu ve hastalığı ağırlaştığı halde vaktinde serbest bırakılmayınca vefat etti. 

Türkiye'de 15 Temmuz kontrollü darbe girişimi bahane ​Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik yapılan operasyonlarda 135 bin 778 kişi gözaltına alınırken bunlardan 77 bin 081 kişi tutuklandı. Cezaevlerinin yetersizliği, şartlarının kötü olması ve zaman zaman yapılan işkencelerden dolayı hayatını kaybedenler oluyor. İzmir Şakran Cezaevi'nde 1 yılı aşkın süredir tutuklu olan Esnaf Ali Hocaoğlu, mide kanseriydi ve hastalığı ağırlaşmıştı. Bir yıldan fazla bir süre tahliye edilmeyen Hocaoğlu'nun hastalığının son evresinde tahliye ettiler. Tahliye sürecini 3 hafta hastanede, son 1 hafta ise yoğum bakımda kaldı. Hastalığı ve cezaevindeki şartlara kalbi daha fazla dayanamayan Hacıoğlu, hayatını kaybetti. 


Ali Hocaoğlu'nun babası İsmail Hocaoğlu Şakran Cezaevinde ve kalp ameliyatı oldu. Durumu kritik olan baba Hocaoğlu'nun da en kısa zamanda tahliye edilmesi gerekiyor. Aktif Haber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder